Najdete nás na Facebooku

Podporují nás:

Akce občanského sdružení

Jsem zděšen

Jsem zděšen. Ale ne z té obrovské policejně – mediální show, kdy novináři vědí o „realizaci“ policejní akce více a dříve než předseda vlády či ministr vnitra. Na mě podobné „theatrum mundi“ nezabírá. Zděšen jsem z dnešního jednání Poslanecké sněmovny. Poprvé jsme totiž v přímém přenosu viděli, jak poslanci ČSSD a KSČM postupují v dojemné a otevřené shodě. Jak se zaklínají ulicí, lidem. Jak vyzývají poslance, aby šli ven, mezi prostý lid, a tam aby korigovali své politické přesvědčení. Lid je jim vším, a ničím! Lid jako moudrý vládce, a historie je učitelka národů (proto chtějí socani a komunisté ovládnout Ústav pro studium totalitních režimů. Aby nezkoumal jen, co bylo na diktaturách špatného, ale aby zkoumal také, co na nich bylo dobrého!) Jako tomu bylo dříve za bolševika.

Za projev Lubomíra Zaorálka by se nemusel stydět ani Klement Gottwald v dobách svého památného vystoupení v prvorepublikové sněmovně, kde sdělil poslancům, že se jezdí učit do Moskvy, jak jim zakroutit krkem. Ostych zmizel, zábrany padly. Kořist je lákavá – koaliční vláda ODS, TOP 09 a LIDEM. Zdá se, že se rýsuje obdoba situace z roku 2009, kdy se Jiřímu Paroubkovi nečekaně podařilo svrhnout vládu Mirka Topolánka uprostřed našeho předsednictví EU, a pak se ukázalo, že vlastně neví, kudy dál.

Tehdy potřebné hlasy dodali vedle poslanců ČSSD a KSČM také rebelující poslanci ODS Vlastimil Tlustý a Jan Schwipel a bývalé poslankyně Strany zelených Věra Jakubková a Olga Zubová. Dnes rebelující poslanci ODS nejsou, nejsou ani zelení. Zato existují Věci veřejné.

Ne, že by mi bylo líto, kdyby z vládních lavic zmizeli zástupci prapodivného uskupení Karolíny Peake, zděšen jsem byl především ze způsobu vystupování poslanců ČSSD, především Bohuslava Sobotky a Lubomíra Zaorálka, a poslanců KSCM Vojtěcha Filipa a Pavla Kováčika.

A samozřejmě nezapomeňme na Víta Bártu, odsouzeného a později osvobozeného korupčníka v aféře Jaroslava Škárky a Kristýny Kočí. Věci veřejné, ve shodě s ČSSD a KSČM volající po předčasných volbách, zřejmě doufají, že by se po příštích volbách mohly stát „fíkovým listem“ neveřejné koalice ČSSD a KSČM a vstoupit do jejich vlády. Tento předpoklad má ale dva háčky. Jeden spočívá v tom, že ČSSD a KSČM je de facto nepotřebují, a druhý háček je, že se s největší pravděpodobností do Poslanecké sněmovny už nedostanou.

Korunu všemu nasadil někdejší poslanec ČSSD hokejista Jiří Šlégr, když složil svůj mandát s tím, že už se na to všechno nemůže dívat, a uvolnil tak místo v poslanecké lavici – komu jinému než ústeckému kmotrovi, bývalému sociálnímu demokratovi a místopředsedovi dnešního LVA 21 - národních socialistů Petru Bendovi. Bravo! Šlégr se chce, podle jeho slov, vrátit ze „špinavé politiky“ do „čistého sportovního prostředí“. Gól, Paroubkovi čistí vedou 1:0.

Zatímco se premiér Petr |Nečas pokoušel za řečnickým pultem obhájit, a posléze se k němu přidal i faktický předseda TOP 09 a ministr financí Miroslav Kalousek, Karel Schwarzenberg, věren své tradici, za řečníky tvrdě pochrupoval. Dokud se k němu nepřitočil někdo z TOP 09 a neupozornil ho, že je trvale v záběru televizní kamery a ten jeho spánek trvá už příliš dlouho, ať se jde natáhnout raději někam do kanceláře na kanape.

Tak se dnes jeví naše politická scéna. Demagogové (socani by kandidovali na titul mistra světa, kdyby se nějaké v demagogii pořádalo), zloději (kdo dneska přizná, že největšími lupiči byli komunisté, kteří kdysi ukradli všem všechno, a dodnes se způsobené škody nepodařilo napravit), lháři a jedno spící kníže.

Z toho jsem zděšen. A jak!

Ivan Bednář


Líbil se vám článek? Zvyšte mu popularitu u čtenářů iDNES Karmu článku zvýšíte kliknutím na >>> TENTO ODKAZ <<<

Blog Ivana Bednáře na portále iDNES najdete zde:http://ivanbednar.blog.idnes.cz