Najdete nás na Facebooku

Podporují nás:

"Přežít tohle peklo stůj co stůj" - Národní osvobození

Narodni osvobozeni casopis CSBS

Tenhle slib si bratři Roubíčkové dali při rozchodu v továrně smrti Auschwitz-Birkenau.

Rudolf Roubíček nedávno oslavil 85. narozeniny. Rovněž jeho členství ve svazu bojovníků dosáhlo půlkulatého výročí – přihlásil se do tehdejšího SPB v roce 1986. Postupně, jak lidé odcházeli, stal se předsedou ZO ČSBS v Praze 1 a po jejím nedávném sloučení je platným členem OV ČSBS Praha 4.

Lidé si ho nejen tam váží jako solidního, spolehlivého a obětavého člověka.

O hrůzách nacismu, jak je na vlastní kůži prožil v koncentračních táborech, napsal knihu, která nedávno vyšla pro potřeby škol (bohužel je neprodejná) a kterou rovněž přihlásil do soutěže ČSBS. Vydalo ji občanské sdružení Publicum commodum ve spolupráci s Hlavním městem Praha (primátor Bohuslav Svoboda ji pokřtil), které deklaruje snahu působit osvětovou činností, výstavami, přednáškami apod. proti nedostatečnému historickému povědomí.

Číst dál: "Přežít tohle peklo stůj co stůj" - Národní osvobození

"Sedm dnů, které otřásly Prahou" - Zpravodaj PTP

Logo PTP zpravodaj

Sedm dnů, které otřásly Prahou - Vzpomínková akce u příležitosti 42. výročí okupace vojsky Varšavské smlouvy

Titul je narážkou na dílo amerického novináře, prozaika a básníka Johna Reeda (1887-1920), spoluzakladatele Komunistické strany USA, Deset dnů, které otřásly světem, v němž vyjádřil své dojmy z bolševické revoluce v roce 1917. Obrovský sarkasmus narážky nám ovšem hlavně připomíná, že právě tato bolševická revoluce a bolševismus se staly prvotní příčinou strašlivého historického zla a zárodkem vzniku říše zla, které podlehlo i Pražské jaro v roce 1968.

Číst dál: "Sedm dnů, které otřásly Prahou" - Zpravodaj PTP