Najdete nás na Facebooku

Podporují nás:

Komunista Filip zařízl křesťana Kalouska

Zaorálkovo poklonkování Moskvě v současné době připomíná tragický osud někdejšího československého ministra zahraničí Jana Masaryka. Sám o sobě řekl v červenci 1947, že odjel do Moskvy jako československý ministr a vrátil se jako Stalinův pacholek. Následovalo odmítnutí Marshallova plánu (plán evropské obnovy), který vyvedl západoevropské země z poválečné bídy, zpustošení československé ekonomiky, válkou postižené jen mírně. Evropa se tak rozdělila na bohatý Západ a zaostávající Východ.

Generál a ministr zahraničí USA George C. Marshall byl v roce 1953 jako jediný generál v historii, nakonec oceněn Nobelovou cenou za mír. V říjnu 1959 zamřel a je pochován na Arlingtonském národním hřbitově.

Ministr Jan Masaryk skončil pádem z okna bytu v Černínském paláci, o které dlouhá léta spekulovalo, že to nebyl pád sám o sobě, ale že mu hodně pomohli agenti KGB, operující v Československu. Poslední vyšetřování proběhlo v roce 2003. Potvrdilo hypotézu, že Jan Masaryk byl zavražděn. Pachatel neznámý.

Zaorálek se ve Sněmovně rozhorlil nad tzv. západními hodnotami. Uvedl, že historie Západu je plná krve, násilí a slz. Západ může podle Zaorálka za holocaust, za koncentrační tábory a utrpení milionů.

Zaorálek mýlí, koncentrační tábory ve velkém provozoval Stalin, od kterého to Hitler odkoukal až později. Podle oficiálních údajů již v roce 1930 byla v Sovětském svazu vybudována celá síť pracovních táborů, ve kterých bylo na 200 000 vězňů.

Bělomořsko – baltský kanál byl postaven v letech 1931 – 1933 převážně vězni stalinských gulagů, kteří byli fakticky stalinovými otroky. Zahynulo jich tam přes dvacet tisíc. Na stavbě kanálu pracovalo kolem 160 000 vězňů, úmrtnost tedy byla kolem 15%. V dané oblasti bylo nalezeno během stavby i několik osad, za vlády soudruha Lenina se vůbec nevědělo, že tam jsou. I jejich obyvatelé skončili v lágru.

Možná vybudování tohoto kanálu, jehož skutečný hospodářský význam byl velice pochybný, vzhledem k malé hloubce (3 – 4 metry), která znemožňuje využití většími loďmi, ještě dnes Zaorálek uctívá jako důkaz úspěchů socialismu a komunismu. Jeho příběh je příběhem člověka, který nikdy nežil ve skutečně reálném životě, podobně jako příběh Bohuslava Sobotky. Po sametové revoluci byl Zaorálek v lednu 1990 kooptován do Sněmovny lidu, poté byl radním města Ostravy (1990 – 1996) a od roku 1996 zasedá v různých funkcích v Poslanecké sněmovně parlamentu ČR. Dvacet pět let ve funkcích.

Zaorálkova vystoupení stále častěji připomínají ňafání venkovského podvraťáka, který, když nemůže povalit cyklistu, jedoucího na kole, tak ho alespoň tahá za nohavice. Není ale tak úplně neškodné. Plní poctivě zemanovsko – mládkovskou tendenci podkuřování putinovskému Rusku a jeho současným imperiálním snahám. Asi se domnívá, že bychom na tom mohli vydělat. Historie nás ale učí, že pravý opak je pravdou.

Jeho slova vzbudila ve Sněmovně pochopitelně odpor. Šéf poslanců TOP 09 a Starostů Miroslav Kalousek uvedl, že ČR musí patřit na Západ, ke svobodnému světu, nikoli na Východ, a žádná třetí cesta neexistuje. Budování jakýchsi třetích cest končilo vždy tragicky. Naposledy sovětskou okupací v roce 1968.

Měl by si Zaorálek dát velký pozor, aby jednoho dne nesletěl z okna tak jako před sedmašedesáti lety Jan Masaryk. Říká se, že před svou smrtí Masaryk často četl bibli. A zatrhl si citát: „Neodejdeš-li zavčas, pak neztratíš jen svou dobrou pověst, ale protože již nebudeš schopen řádně plnit své povinnosti - zradíš také sám sebe." Den po úmrtí Jana Masaryka už to šlo ráz na ráz. 11. března 1948 byla potvrzena nová komunistická vláda v ČSR a konečně 9. května pak byla přijata nová ústava, vyhlašující lidově (lihově) demokratickou (demagogickou) republiku (v čele s alkoholikem Klémou). Bolševická past zaklapla.

Komunisté se nikdy s ničím moc nepárali. Prostě to udělali. Konec konců, i debatu ve Sněmovně vyřešil předsedající komunista, místopředseda Sněmovny Vojtěch Filip po soudružsku. Když Kalousek hovořil o tom, že jeho strana udělá všechno pro to, abychom hájili západní hodnoty, vypnul zvuk. Prostě Kalouska demokraticky zaříz´. Komunista demokratického křesťana.

Ivan Bednář

ivanbednar.blog.iDNES.cz