Najdete nás na Facebooku

Podporují nás:

Od Babiše zpátky k Leninovi

Andrej Babiš pronesl na III. celostátním sněmu hnutí ANO úvodní projev. Stěsnáno do jedné věty - jedna Velká lež. Úmyslně píši s velkým Vé. Velká lež je totiž pojem, který vymyslel Adolf Hitler jako nástroj své propagandy. V své knize Mein Kampf mluví v roce 1925 Hitler o použití lži tak "kolosální", že nikdo neuvěří, že někdo "může mít tu drzost deformovat pravdu tak kolosálně."

Jsme v koalici s ČSSD, přiznal Andrej Babiš. O druhém koaličním partnerovi, KDU-ČSL se nezmínil. Proč taky. A kdyby nebylo zlého koaličního partnera, už by dávno hnutí ANO, podle Babišových slov, splnilo, co slibovalo. Takhle to splnit nemůže. Sociální demokracie přes Babišův odpor chce zvyšovat daně, rozdávat peníze na všechny strany, odpouštět poplatky. Prodlužuje přijímání potřebných zákonů. Je prostě škůdcem Babišova úsilí. Dělá na něj podrazy. A proto je potřeba ji v příštích volbách vymazat z povrchu světa.

Bum.

Řídím ministerstvo financí jako firmu, pochlubil se dále Babiš. Jenomže to je právě to, co Babiš zřejmě nechce ani vzdáleně pochopit. Neuvědomuje si, že ve svojí firmě používá peníze, které firma získala vlastní činností, S těmito penězi ať si majitel firmy nakládá, po zaplacení daní a všech poplatků, jak chce. Může si koupit jachtu, sporťáka Ferrari anebo restauraci v Nice.

Ministerstvo financí ale žádné vlastní peníze nemá. Neprodukuje ani žádný zisk. Je pouhým správcem peněz, které mu poskytuje daňový poplatník. Majitelem této „firmy“ není Andrej Babiš, ale právě onen poplatník. A poplatník se právem ptá, kde jsou sliby, které, o místo se ucházející správce financí, kdysi sliboval. Především jak je to s údajným snížením státního dluhu. Miroslav Kalousek to označuje za prostou účetní operaci, která má zakrýt fakt, že se státní dluh ve skutečnosti nesnížil, ale že se reálně zvyšuje. Jak je to s lepším vybíráním daní, třetí sazbou DPH, elektronickou evidenci tržeb, vykastrovanou finanční ústavou, proplácením prvních tří dnů nemocenské z kapes podnikatelů, získávání státních zakázek Babišovými firmami, dotační politika, zvýhodňující Babišovo impérium atd. Šikanou živnostníků a malých podnikatelů?

Do toho všeho je v soukromé firmě zaměstnanci houby. Ne tak v případě řízení klíčové státní instituce. Jenomže tam právě Babiš mlčí. Řídí ji jako svoji firmu.

"Nejsme výtah k moci, ale nejsme ani klasická politická strana. Jsme společenství slušných a poctivých lidí," řekl Andrej Babiš ve svém projevu k delegátům. Podle Babiše je hnutí ANO je liberálně-konzervativní-sociálně-proevropská-eurorealistická strana, prosazující malý stát, který se postará o všechny.

Račte si vybrat.

Babiš také poprvé přiznal, že by měli věnovat pozornost i zahraniční politice. Přiznání je o to pikantnější, že celostátní sněm hnutí ANO se odehrává na pozadí ruské anexe Krymu, podpory povstalců na východě Ukrajiny a zavraždění Putinova kritika a bývalého místopředsedy vlády Borise Němcova. Den před plánovanou nedělní demonstraci proti Putinově agresi a válce na Ukrajině. Němcov býval kdysi také považován za možného nástupce prezidenta Borise Jelcina V prosinci 1999 se však po Jelcinově abdikaci stal úřadujícím prezidentem stávající premiér – Vladimír Vladimírovič Putin. Putin pak nabídnutou šanci zužitkoval i následujících řádných volbách v březnu 2000. Němcov svoji možnou kandidaturu tehdy prohrál, dnes prohrál svůj život

Jak si Babiš zahraniční politiku hnutí ANO představuje, naznačuje zpráva z internetového portálu Svobodné fórum. Na jednání předsednictva bezpečnostní rady státu údajně Babiš obhajoval Putinovu anexi Krymu. Je také všeobecně známo, že hnutí ANO je prošpikované bývalými spolupracovníky komunistické StB, která měla těsné vazby na ruskou KGB.

Že by se blížil okamžik, kdy Andrej Babiš odkryje karty?

Při ekonomické debatě v hotelu Ambassador, kterou uspořádala Asociace malých a středních podniků a živnostníků vyčetl Miroslav Kalousek Babišovi, že již Lenin napsal v jednom svém spise, že stát bude jedna velká fabrika, která bude vědecky řízena.

 

Ivan Bednář

ivanbednar.blog.iDNES.cz