Najdete nás na Facebooku

Podporují nás:

Byl loni v únoru svět na pokraji jaderné katastrofy?

Medvědí službu prokázal vládce veškeré Rusi Vladimír Vladimírovič Putin českému prezidentu Miloši Zemanovi. Ten, jak známo, vytrvale popíral, že na Krymu jsou ruské vojenské jednotky a ruskou agresi černomořského poloostrova a konflikt na východě Ukrajiny označoval za občanskou válku. Maximálně byl ochoten připustit účast jakýchsi „zelených“ mužíčků, což měly být ruští vojáci, vyzbrojení těžkou vojenskou technikou, trávící svojí dovolenou v doněckých a donbaských zákopech.

Vojenský konflikt na Ukrajině přirovnal Miloš Zeman k chřipce, která, tak jako přišla, zase po týdnu odejde.

To všechno se nyní obnažilo jako velká lež.

Putin v pořadu televize Rossija „Krym. Cesta do vlasti.“ přiznal, že na Krym poslal speciální vojenské jednotky a že dokonce uvažoval o aktivaci ruského jaderného potenciálu.

Dovolím si tvrdit, že od dob kubánské krize v roce 1962, kdy došlo k rozmístění sovětských raket středního doletu na Kubě, nebyl svět tak blízko jaderné válce jako loni v únoru. „Proč to skrývat,“ řekl Putin,“byli tam speciální jednotky Hlavní správy vojenské rozvědky (GRU) a námořní pěchoty.“ Naší politickou reprezentaci to nechalo v klidu. Zatímco německá kancléřka Angela Merkelová lítala horečně z jednoho konce světa na druhý, ministr zahraničí České republiky Zaorálek si lebedil na zasedání výkonného výboru ČSSD v Ostravě. Tam být musel, tam se jednalo o rozdělení příštích koryt.

21. února 2014 Rusko anektovalo ukrajinský poloostrov Krym. Moskva tím porušila mezinárodní právo (mj. Chartu OSN, Helsinský závěrečný akt a Budapešťské memorandum). Ruskou agresi odsoudila naprostá většina zemí. Pro rezoluci Spojených národů č. 68/262, vyzývající mezinárodní společenství, aby neuznalo ruskou anexi Krymu, hlasovalo 100 států, zatímco na stranu Ruska se postavilo pouze deset zemí, které hlasovaly proti rezoluci: Bělorusko, Kazachstán, Venezuela, Bolívie, Nikaragua, Kuba, Jižní Súdán, Zimbabwe, Sýrie a Severní Korea.

Co z Putinova přiznání plyne pro Miloše Zemana? Přinejmenším to, že se jeho slovům do budoucna nedá věřit. Pokud bude něco tvrdit s takovou zarputilostí, jako postupoval v případě Krymu a východní Ukrajiny, bude to znamenat jediné – skutečností je pravý opak.

Kdyby se v Praze objevili zelení mužíčci, poslal by je prezident Zeman dostavět tunel Blanka.

Hahaha. To jsme se nasmáli.

Lepší by bylo, kdyby prezident Zeman, a konečně my všichni, jsme prohlédli a přiznali po putinovsku pravdu. Andrej Babiš je oligarcha, ovládající českou mediální i politickou sféru, a vysávající v masovém měřítku státní dotace. Podle Miroslava Kalouska jen „tunel“ spočívající v podpoře první generace biopaliv přijde státní pokladnu, tedy nás všechny, na 9 miliard, z toho připadne pět miliard Babišovým podnikům. Bohuslav Sobotka je slabý premiér, který věnuje více času krocení rebelů ve vlastní straně než skutečnému řízení státu, a Miloš Zeman je prezident, trpící stálou virózou.

A tunel Blanka, který tak vtipně zmínil Miloš Zeman? Tam si přiznejme, že poté, co vedení Prahy vyhodilo ředitele odboru městského investora Jiřího Tomana, jen proto, že v odposleších se primátor Pavel Bém ptal lobbisty Janouška, co by měl koupit Tomanovi k narozeninám, a že mu přezdívali Sumec, nikdo tunel Blanka fakticky nekontroloval a stavbu neřídil. Svůj podíl viny na tom měl stejně tak primátor Bohuslav Svoboda, i Tomáš Hudeček. Adriana Krnáčová už jen dílo zmaru dorazí.

V takové zemi žijeme, statní Čechové. Co jsme si zvolili, to máme. Takže až vám příště lidový léčitel Miloš Zeman předepíše na vaši chřipku mátový čaj, dejte si velký pozor na to, aby specialista na dýchací cesty Vladimír Putin vám nepředepsal jako Ukrajině rakety Grad BM-21.

Ivan Bednář

ivanbednar.blog.iDNES.cz