Najdete nás na Facebooku

Podporují nás:

Babiš mezi dvěma ženami

Andrej Babiš se ocitl ve svízelné situaci. Ocitl se mezi dvěma ženami. Z jedné strany Radmila Kleslová, ze strany druhé Adriana Krnáčová. Těžko říci, která je sympatičtější.

 

Kovaná rozvědčice StB, někdejší členka ČSSD na Praze 10, dnes starostka Městské části Praha 10 za ANO Radmila Klesová je v politice těžká váha. Něco jako kdysi byl Jiří Paroubek. Buldozer. Ne náhodnou měla dobré školení. Ještě jako Bartheldyová byla v hodnosti podporučíka na jaře 1988 zařazena na 23. odbor rozvědky, tedy mezi tzv. nelegály.

Odbor nelegálů bylo hluboce zakonspirované pracoviště, které připravovalo osoby na dlouhodobé působení v zahraničí, především v západní Evropě a USA. Rozvědka využívala falešnou identitu osob, které měli cizí původ a zemřeli v útlém věku na našem území nebo cizinců, kteří dlouhodobě pobývali v ČSSR a kteří poskytli svoji identitu (často nevědomě, když pouze souhlasili, že několik let neopustí ČSSR) do služeb komunistické rozvědky. V době přípravy, která většinou trvala tři až pět let, si nelegál osvojil novou identitu, naučil se cizí jazyk a prošel školením v používání vysílačky, šifrování, tajnopisu a kontrole proti sledování., kde by jako spící agent vyčkával na příhodnou chvíli.

Adriana Krnáčová řídila v letech 1991 – 1995 Sorosovy fondy. Maďarský rodák a americký finačník židovského původu George Soros je známý tím, že si své pracovníky pečlivě vybíra. Krnáčová stála při založení Open Society Fund, který rozděloval do českého neziskového sektoru s politickými a vlivovými ambicemi desítky milionů. Dnes již nezjistíte, kolik peněz a na co ten který sponzor dal a za jakých podmínek.

Pak se Krnáčová na několik let ztratila, aby se objevila v další podezřelé organizaci Transparency International, kterou jen tak mimochodem podporuje právě George Soros. Značně podezřelé nevládní neziskovce Adriana Krnáčová šéfovala v letech 2001 – 2007. Podle Britských listů z roku 2007, se jí nikdy nepodařilo uvést praktiky české pobočky do souladu s etickými pravidly mezinárodně platnými pro celou síť TI. Za více než půl roku od upozornění i veřejně položených otázek Britských listů nedokázala česká pobočka zveřejnit ani vlastní etický kodex. Krnáčová musela TI v roce 2007 opustit.

Pak pracovala v různých privátních firmách až ji v roce 2014 Andrej Babiš vytáhl jako náměstkyni na ministerstvo vnitra. V březnu 2014 si požádala o české občanství a po půl roce se na podzim 2014 stala primátorkou Prahy.

Zatímco Kleslová šla za politickým cílem od počátku tvrdě, Krnáčová byla vylovena Babišem  jako třetí králík z jeho předvolebního klobouku (Jan Kasl, podnikatelka Martina Schopperová, Adriana Krnáčová).

Syn krále Tróje Priama Paris se kdysi ocitl rovněž v nelehké situaci. Měl určit, která ze tří bohyň (Héra, Afrodíta a Athéna) je nejkrásnější. Paris zvolil Afrodítu, která mu slíbila, že se postará o to, aby se do něj zamilovala manželka krále Sparty Meneláa Helena (evidentní korupce). Když Babiš odklidil Věru Jourovou do Bruselu (takovou možnost Paris tehdá neměl), musí se rozhodnout už jen mezi dvěma.

Pokud zvolí Kleslovou, nikdo neví, co bude mít za zády. Ale asi to něco bude, když Kleslová byla kdoví jak dlouho jeho pravou rukou. Řídila Babišovu personální politiku. Už původní Babišův kandidát na pražského primátora za ANO Jan Kasl upozorňoval, že Kleslová má na Babiše obrovský vliv a že používá metody KGB. Dokud byl ale na její kandidátce jedničkou, tak mu to příliš nevadilo. Navíc Kleslová ještě jako členka ČSSD pracovala v letech 2009 – 2010 jako asistentka poslance za ČSSD Miloslava Souška, který v Poslanecké sněmovně prosadil pozměňovací návrh, aby se do pohonných hmot přimíchávalo pouze biopalivo z řepkového oleje. Tím byli z ohromného byznysu zcela vyřazeni výrobci jiných druhů biopaliv. Následně po tomto Babišově lobbistickém úspěchu česká země zežloutla díky bezprecedentnímu rozšíření pěstování řepky olejné. Kdo ví co tedy všechno Kleslová ví?

Nelehká volba.

Není to tak dávno, co pražský zastupitelský klub ANO vyjádřil Krnáčové nedůvěru. Její dny se zdály být sečteny. Pak ale, jako princ na bílém koni v Pretty Women Richard Gere, přispěchal Andrej Babiš, a své straníky zkrotil. Krnáčová najednou zase důvěru měla. A v Mladé frontě Dnes, která patří Andreji Babišovi, se intenzivně začaly objevovat denunciační články o tom, že Kleslová pobírá v dozorčí radě ČEZu sto tisíc měsíčně, že je v podobných dozorčích radách více firem a Andrej Babiš se vyjádřil, že počínání Kleslové je nepřijatelné.

Kdo k tomu Babiše postrčil?

Máchův strašný lesů pán Vilém alias Matěj Stropnický se musel dekovat do pozadí. Jeho kauza se do této hry nehodí. Na cestu ho doprovázel polibek primátorky Krnáčové. Nic moc, to když si zahrál v silně erotickém německém seriálu, který se natáčel v Praze, nahatýho Španěla, připravujícího nevinné dívky o panenství, to bylo jiný kafe.

Zdálo by se, že jablko má teď v rukou Krnáčová. Jenomže z Paridovy volby povstala tehdy Trojská válka, která městu přinesla zkázu a zmar.

Co čeká matičku Prahu?

Ivan Bednář

ivanbednar.blog.iDNES.cz