Najdete nás na Facebooku

Podporují nás:

Drzé čelo lepší než poplužní dvůr.

Doposud nejbrutálnější útok na demokratický vývoj České republiky v posledních dvaceti pěti letech podnikla v pátečním Hyde parku (17. 1.) místopředsedkyně hnutí ANO Věra Jourová. Sdělila divákům ČT, že archívům Státní tajné bezpečnosti se nedá věřit, protože se jedná o důmyslně připravenou past bývalých StBáků. Podle Jourové jsou tyto archívy zfalšované a údaje v nich StBáci dlouhodobě připravovali, aby zdiskreditovali slušné lidi. Nemusím dodávat, že za slušného člověka považuje v tomto případě Jourová bývalého spolupracovníka StB a předsedu hnutí ANO, budoucího místopředsedu vlády a ministra financí Andreje Babiše.

Jourová tak překonala někdejšího odborářského bosse, dnes poslance ČSSD, Jaroslava Zavadila, který tvrdil, že vláda Petra Nečase byla nejhorší vládou od roku 1950 (tedy včetně vlád Klementa Gottwalda, Antonína Zápotockého, Antonína Novotného či Gustáva Husáka). Překonala tak i tvrzení popleteného Jakuba Patočky (dříve Zelení, dnes ČSSD), který tvrdí, že vláda Petra Nečase byla horší než vláda Ladislava Adamce před rokem 1989. Vcelku jde o kontinuální snahu zdiskreditovat demokratický vývoj po roce 1989. Jourová ale jednoznačně zatím došla nejdále.

Kdybychom přistoupili na tvrzení Věry Jourové, zřítil by se celý současný politický svět. Pokud by měla pravdu a svazky v Ústavu pro studium totalitních režimů (a Ústavu paměti národa na Slovensku), které spolehlivě dokládají spolupráci Andreje Babiše s StB pod krycím jménem Bureš, byly zfalšovanou pastí, je potom zcela zbytečný ÚSTR (respektive UPN). Takže by bylo nejlepší je zrušit. A při té příležitosti zrušit i Ústavu a celý demokratický režim (co když jsou to nastražené pasti?) a svěřit veškerou moc do rukou lidu, tj. Andreje Babiše. Ten by pak mohl vládnout společně s Tomio Okamurou prostřednictvím referend, ve kterých by se rozhodovalo třeba i o tom, jak dlouhá má být ženská sukně nebo zda mohou ženy nosit kalhoty. Historici si jistě připomenou skutečnost, že v roce 1932 vyhrála v Německu volby NSDAP s 32%, o rok později jmenoval prezident Hindenburg kancléřem Adolfa Hitlera a rozpustil parlament jako demokratický přežitek.

Pochopitelně, ruku v ruce s tím jde i snaha zrušit lustrační zákon, o což usilují nejenom komunisté, ale i ČSSD, a nyní i poslanci hnutí ANO. Dohromady 130 hlasů.

Jourová tak navázala na linii, kterou započal razit před nedávnem sám Andrej Babiš. Podle ní nebyl spolupracovníkem StB, ale naopak byl jednou z obětí komunistické tajné policie. Drzé čelo lepší než poplužní dvůr. Opírá se o „svědectví" bývalého důstojníka StB Andreje Kul´hy, který tvrdí, že Babišův svazek je zfalšovaný.

Tak tedy již poněkolikáté připomeňme, že Andrej Babiš je veden ve svazcích slovenského Ústavu paměti národa jako agent StB a nemá lustrační osvědčení. Na internetu je k dispozici svazek, čítající 28 stránek (podle Jourové zfalšovaný). Spis dokládá, že Andrej Babiš spolupracoval pod krycím jménem Bureš s StB od listopadu 1980 jako DůVĚRNÍK, později od roku 1982 jako AGENT. Existují ale i jiné svazky, které činnost Andreje Babiše dokumentují např. svazek VOJÁK, týkající se konspiračního bytu, ve kterém se Bureš scházel s důstojníkem tajné bezpečnosti.

Babiš podal na Ústav paměti národa žalobu s tím, že jej vedou jako spolupracovníka StB neoprávněně. Soud, který měl rozhodnout, zda byl Andrej Babiš vědomým spolupracovníkem StB a udával komunistům jiné lidi, měl o tom rozhodnout v Bratislavě 9. října 2013, nicméně byl odročen na leden 2014. Babiš se k soudu totiž ani jednou nedostavil. Přesto Věra Jourová bezostyšně v Českém rozhlase tvrdila, že není vinou Andreje Babiše, že se soud „tak táhne."

Budiž. Hyde park má sloužit k tomu, aby v něm zazněly nejrůznější názory. Tedy i názory podobně extrémní jako Jourové. Speakers´ Corner je veřejný prostor, kde je povoleno vyjadřovat se na jakékoliv téma. Zarážející na tom ale je, že si toho žádné sdělovací prostředky nevšimly. Že by to bylo tím, že jim nasadil náhubek samotný Andrej Babiš?

Ivan Bednář


Líbil se vám článek? Zvyšte mu popularitu u čtenářů iDNES kliknutím na >>> TENTO ODKAZ <<<

Blog Ivana Bednáře na portále iDNES najdete zde:  http://ivanbednar.blog.idnes.cz